Стрітенська свічка

Опубліковано: 13 лютого 2019 р. 08:00

Освячуємо свічки у церкві нашою молитвою і в молитвах на освячення свічок прохаємо про те, «щоб, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так і наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної тьми (сліпоти духовної).»

Стрітенська свічка сильна тим, що є символом просвіченості нашого серця самим же Духом Святим. Символ має зближувати до Бога, а не віддалювати.

Якщо цього немає й свічка сприймається просто як обряд або традиція і її ставлять на видному місці і не запалюють для молитви, або й кладуть десь у скриню, то вона втрачає свій зміст і перетворюється на магізм. Магiзм віддаляє від Бога і цілої духовності.

Дорогі в Христі, зростаймо у духовній зрілості і зрозуміймо, що не сама свічка має силу, а молитва біля цієї свічки стає сильнішою, бо свічка була освячена спільною молитвою у Божому храмі.

Бог благословить кожну молитву, а на молитву перед Стрітенською свічкою звертає більшу увагу. Сам же Бог сказав, що молитва багатьох має велику силу.

Тому, коли хтось молиться при Стрітенській свічці, то молиться із цілою Церквою, яка і освячувала її та згодилась в тому, щоб молитва всіх нас була вислухана.

Тому, дорога душе, прибігай до Бога у молитві. Хай уста твої шепочуть молитву до Творця, очі хай споглядають ікону, а свічка хай буде мостом єднання, де будуть освітлені світлістю свічки Лик Божий і твій лик.

Це і буде твоє Стрітення, що творить видимим спасіння Твоє, приготовлене перед усіма народами на просвітлення ума твого і душа твоя засвітиться Божою благодаттю.©