ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ЄПИСКОПА ОДЕСЬКОГО І БАЛТСЬКОГО +Павла

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
ЄПИСКОПА ОДЕСЬКОГО І БАЛТСЬКОГО
+Павла
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним
Одеської єпархії
Православної Церкви України
Дорогі браття і сестри!
Христос Воскрес!

Цими життєствердними й переможними словами переповнене нині кожне християнське серце: Пасха Господня спасительна, всесвітнє торжество воскресіння Христа із мертвих. У цьому привітанні віруюче серце чує і переможну звістку, і одкровення божественної таємниці. У ці слова закладено й заклик до духовної радості, і вітання християнської любові, і побажання Вишнього світу. Людський розум безсило схиляється перед незбагненною таємницею Воскресіння, а серце заповнює всеперетворююча світла радість і відчуття близькості Божої, відчуття єдності земної та Небесної Церкви.

“Я є воскресіння і життя, — сказав Господь, — віруючий в Мене, коли і помре, оживе” (Ін. 11: 25). Воскресіння Христове дарувало нам справжню свободу і наповнило буття людини сенсом і надією. Але найголовніше — воно відкрило шлях у Життя Вічне всякому, хто вірує у Христа і перебуває в Церкві. Тому немає причин для відчаю, зневіри, страху в тих, хто любить Христа і йде за Ним за всіх обставин свого земного шляху, бо “Христос воскрес з мертвих, первенець серед померлих” (1 Кор. 15: 20).

В цьому році християни святкують Воскресіння Христове в особливих умовах, переживаючи непрості часи у нинішніх обставинах, під час карантинних обмежень, свято Воскресіння Христового подає нам і ще одну настанову. Всі ми щодня очікуємо на добрі новини. Щодня підносимо свої молитви до Всевишнього і просимо у Нього підтримки в боротьбі зі згубною хворобою. Ми залишаємося вдома, з відповідальністю за себе та за інших поводимося в умовах суворого карантину.

Кожен з нас, заради котрих помер та воскрес Христос, по-особливому близький один одному. Ми всі, незалежно від віку та статі, національності та освіти, соціального стану й політичних поглядів, є братами і сестрами у Христі. Ми — діти Божі, і тому повинні любити ближнього чистою та жертовною любов'ю, як і Христос полюбив нас (Ін. 13, 34).

У ці нелегкі часи явімо справами своє християнське покликання, підтримаємо один одного, щоб ніхто не відчував себе приниженим, залишеним, бідним, скривдженим. Бажаю усім вам невпинно прагнути до Неба в усіх думках, вчинках і намірах, пам’ятаючи апостольські слова: “Отже, якщо ви воскресли з Христом, то шукайте горнього, де Христос сидить праворуч Бога” (Кол. 3: 1).

Нехай Воскреслий Господь Своєю благодаттю зміцнить наші зусилля — жити і працювати на благо Церкви і нашої Української держави, берегти православну віру, бути терплячими у випробуваннях, прагнути миру і злагоди і згідно з ученням апостола Павла, носити тягарі одне одного.

Світло Воскресіння Христового нехай надає нам благодатну силу перебороти всі труднощі, які випали на нашу долю, щоб усім нам стати спільниками вічного життя і завжди прославляти Спасителя нашого Ісуса Христа! Амінь.

Воістину Христос Воскрес!
місто Одеса