РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ ЄПИСКОПА ОДЕСЬКОГО І БАЛТСЬКОГО ПАВЛА

Опубліковано: 06 січня 2020 р. 08:00

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним
Одеської єпархії
Православної Церкви України
Дорогі браття і сестри!
Христос народився!

Сердечно поздоровляю усіх Вас: боголюбиві пастирі, всечесні іноки та інокині, дорогі брати і сестри, — з великим і радісним Святом Різдва по плоті Спасителя нашого і Бога, Господа Ісуса Христа.

Щедрий на ласку Господь сподобив нас і цього року урочисто святкувати Різдво Христове. Знову в наших православних храмах лунає й радує наше серце ангельська пісня: «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління».

Ми радіємо і духовно торжествуємо, бо над нами сяє незаходиме Сонце Правди — Христос; про Нього євангеліст Іоан Богослов сказав, що Він «просвічує всяку людину, яка приходить на світ». Втілений Син Божий, який є «путь, істина і життя», відкрив нам тайни життя світу і людини.

Народжений у віфлеємській печері, Христос сповістив світові, що всі люди — браття й діти Небесного Отця. Він відкрив людям, що любов є джерелом духовного життя й основою їх моральних взаємовідносин. Христос сказав: «Я є путь, істина, і життя» (Ін. 14, 6). Він не тіль­ки проповідував високе, величне вчення, а й дарував людям благодат­ну силу для духовного життя.

Серед різноманіття духовних дарів втілений Син Божий приніс на зем­лю насамперед мир. «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління», — співали ангели Різдвяної ночі. Мир, дарований нам Господом нашим Ісусом Христом, — це мир з Богом, мир зі своєю совістю, мир з ближніми, мир між народами. Прагнути здобути душевний мир — це означає прагнути того, щоб Бог оселився в нашому серці Своєю благодаттю і жив у ньому.

У ці радісні дні прославляючи Народження Христа, складаймо Йому нашу найщирішу подяку за Його невимовні милості, виявлені до нас, до нашої Церкви й України. Нехай Всемилостивий Бог утверджує єдину помісну Українську Православну Церкву, дарує нашій державі перемогу та справедливий мир, благословить Україну й увесь український народ на наступний рік, на нову працю для слави нашої святої Церкви, для подальшого процвітання нашої держави і миру на землі.

Від усього серця бажаю всім вам духовних радостей і плідної праці на славу Церкви Божої та процвітання нашої країни. Будемо моли­тися, щоб народжений Господь Ісус Христос був з нами в усі дні жит­тя нашого і дав нам бути благоговійними учасниками вічної радості.

Христос народився! Славімо Його!

Павло
єпископ Одеський і Балтський