СТАРШИЙ КАПЕЛАН ПРОТОІЄРЕЙ ВАСИЛЬ ВИРОЗУБ ТА ВІЙСЬКОВИЙ КАПЕЛАН ІГОР БОНДАРЕНКО ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННІ ДНЯ СТВОРЕННЯ ЗАХІДНОЇ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКОЇ БАЗИ ВМС ЗС УКРАЇНИ

Опубліковано: 10 квітня 2018 р. 15:00

В ОДЕСІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СТВОРЕННЯ ЗАХІДНОЇ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКОЇ БАЗИ ВМС ЗС УКРАЇНИ
10 квітня в Одесі відзначили день створення Західної військово-морської бази Військово-Морських Сил ЗС України. В заходах взяли участь представники Командування Військово-Морських Сил ЗС України, інших видів ЗС України, ветерани частини та духовенство.
Командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко привітав особовий склад з Днем частини, подякував за сумлінне виконання службових обов’язків та закликав й надалі активно працювати над удосконаленням бойової майстерності, бути єдиним і надійним екіпажем, чітко й злагоджено виконувати свій почесний обов’язок із захисту держави.
- У цей святковий день бажаю усім вам і вашим рідним міцного флотського здоров’я, родинного щастя та добробуту, подальших успіхів в ім’я миру на нашій землі, єдності нашого народу і процвітання Батьківщини – України.
Кращих військовослужбовців було нагороджено грамотами та відзнаками.

Довідково: 
8-9 квітня 1994 року в Одесі відбулося силове протистояння, пов'язане з викраденням російськими військовими радіонавігаційного обладнання західної частини Чорного моря. Командування дислокованого в Практичній гавані з'єднання ЧФ не виконувало законодавство України, відмовлялося виконувати законні вимоги органів влади та військового управління. 
Вирішальну роль у цих подіях відіграв командувач ВМС України віце-адмірал Володимир Безкоровайний, який безпосередньо управляв припиненням протиправних дій російських військових в Одесі. 10 квітня, оперативно й адекватно реагуючи на провокаційні дії ЧФ та спроби незаконного вивезення військового майна із демонстрацією загрози застосування зброї, безпрецедентним рішенням Українського уряду на базі розформованого 318-го дивізіону консервації ЧФ було створено Західний морський район (у подальшому - Західна військово-морська база) ВМС України, першим командиром якого і старшим морським начальником в Одесі став капітан 1 рангу (у подальшому - контр-адмірал) Дмитро Українець. 
Російські військовослужбовці були вигнані з Одеси. А над кораблями, катерами, суднами забезпечення і об'єктами берегової інфраструктури були урочисто підняті Українські Державні і Військово-Морські Прапори. 
Символічно, що саме в день 50-річчя вигнання з Одеси нацистських загарбників українська перлина біля моря була назавжди звільнена від військової присутності колись "братнього народу". 
У подальшому саме Західний морський район і військово-морська база стали рушіями нашої євроатлантичної інтеграції, де на навчаннях "Сі Бриз" запроваджувалися стандарти НАТО і здобувалися безцінні спроможності сумісності наших сил до спільних дій з партнерами в морі, повітрі і на землі.

Прес-центр Командування 
ВМС ЗС України.