ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТРІАРХ ВАРФОЛОМІЙ ПІДПИСАВ ТОМОС ПРО АВТОКЕФАЛІЮ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ

Опубліковано: 05 січня 2019 р. 13:00

5 січня у Стамбулі відбулося підписання томоса про Автокефалію Православної Церкви України.

Документ підписав Вселенський патріарх Варфоломій у патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату.

Перед підписанням відбулася молитва українською мовою – усі присутні мали змогу прослухати тропар у виконанні делегації, єпископату і духовенства з України.

Відбувся короткий спільний молебень за участю предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія.

Також молитву прочитав патріарх Варфоломій.

Потім розгорнули сувій з томосом, виконаний на пергаменті, і Вселенський патріарх Варфоломій підписав його.

Вручення підписаного томосу предстоятелю УПЦ митрополиту Епіфанію відбудеться вранці 6 січня.

На службі була присутня українська делегація у складі президента Петра Порошенко з дружиною, спікера Верховної Ради Андрія Парубія, очільників кількох міністерств та екс-президента Віктора Ющенка.