АРХІЄПИСКОП АФАНАСІЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ В ПОМІСНОМУ СОБОРІ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ

АРХІЄПИСКОП АФАНАСІЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ В ПОМІСНОМУ СОБОРІ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ
В історичному духовному серці українського Православ’я – у Святій Софії Київській – сьогодні відбувся Помісний Собор Православної Церкви України, який є вищою владною соборною інституцією, що представляє церковну повноту: вірян, чернецтво, духовенство та єпископат з усіх куточків України.
Від Одеської єпархії участь в Помісному Соборі взяв Архієпископ Одеський і Балтський Афанасій, від духовенства секретар Одеської єпархії протоієрей Теодор Оробець та староста собору Різдва Христового міста Одеси, пан Віктор Робул - від мирян.
За пропозицією Предстоятеля, рішенням Помісного Собору, секретаря Одеської єпархії протоієрея Теодора Оробця, було обрано в президію Собору. Саме члени президії підписують, від імені високодостойного зібрання, всі рішення Помісного Собору.
Помісний Собор тривав понад 5 годин, його учасниками було порушено і заслухано багато актуальних питань і тем, винесені відповідні рішення. Основні з них такі:
1. Затверджено Постанову Архієрейського Собору про календарне питання, схвалено перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар.
2. Затверджені прийняті Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) та Архієрейським Собором нашої Церкви рішення, ухвалені за час від Об’єднавчого Собору, відображені у відповідних синодальних документах і соборних постановах, в тому числі судові діяння.
3. Засвідчено бажання і готовність нашої Помісної Церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського Православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію та згідно з принципами, раніше вже викладеними Архієрейським Собором.
4. Підтримано, як це вже зробив Архієрейський Собор, Предстоятеля ПЦУ в питанні незалежності Церкви від зовнішніх впливів на церковне життя і управління.
5. Затверджено ухвалений Архієрейським Собором Статут (положення) про управління УПЦ (ПЦУ), а також низку інших звернень, оцінок і пропозицій.
З усіма рішеннями Помісного Собору згодом можна буде ознайомитись на сайті www.pomisna.info
print the material