АРХІЄРЕЙСЬКЕ БОГОСЛУЖІННЯ В ПЕРШУ НЕДІЛЮ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

5 березня 2023 року, Неділя 1-ша Великого Посту. Торжество Православ'я.

Високопреосвященнійший Афанасій, архієпископ Одеський і Балтський очолив Божественні літургію Свт. Василія Великого та молебень Торжества Православ'я у кафедральному соборі Різдва Христового м. Одеси.

Сьогоднішні богослужіння присвячені особливій події в історії Церкви - торжеству Православ'я.

У далекому ІХ столітті це свято було встановлене, як день шанування святих ікон після тривалого гоніння, яке здійснювалось не тільки єретиками, але й імператорами-іконоборцями.

Ця подія завершила епоху Вселенських Соборів. Святими отцями було сформульоване вчення про шанування ікон, яке базується на православних віруваннях, Божественному Одкровенні, вченні апостолів та Переданні святих отців.

Після Літургії владика Афанасій у співслужінні кліриків кафедрального собору та капеланів, звершив спеціальний чин, який складається із упорядкованих молитов, де православні ще раз для себе повторювали головні тези для кожного християнина: Символ Віри, спеціальні прохання, спомин усіх спочилих благочествих християн а також виголошення многоліття усім благоденствуючим.