КЕРУЮЧИЙ ЄПАРХІЄЮ ОСВЯТИВ ПЕРШИЙ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІЙСЬКОВИЙ МЕМОРІАЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ АРМІЇ УНР

Опубліковано: 15 вересня 2018 р. 15:00


15 вересня 2018 року, в день коли місто Ананьїв відзначає 265-річчя свого заснування, на запрошення Благодійного фонду «Героїка» та керівництва міста, єпископ Одеський і Балтський Павло освятив перший в Одеській області військовий меморіал, присвячений воякам Армії Української Народної Республіки.
Вшанувати героїв українського війська зібрались представники місцевої та обласної влади, ветерани сучасної російсько-української війни, представники громадськості. Почесну варту біля пам’ятника несли військові Збройних сил України та реконструктори, вбрані в однострої Армії УНР. Оркестр Військової академії (м. Одеса) виконав гімн нової армії “Зродились ми великої години”
Меморіал знаходиться на в’їзді до міста. На білій колонні височіє орден Армії УНР Залізний Хрест «За Зимовий похід і бої». Це перший орден в історії українського війська. Ним відзначали учасників Першого Зимового походу, що тривав під командуванням генерал-полковника Михайла Омеляновича-Павленка тилами білих та червоних військ в період з 06.12.1919 р. по 06.05.1920 р.
«На пам’ятнику викарбувані імена 106 вояків, які походять з Ананьївського повіту Херсонської губернії і в лавах Армії УНР боролись за незалежність України проти білих і червоних окупантів. Тепер військовий чин цих людей достойно відзначений», – підсумовує Павло Подобєд, голова правління фонду «Героїка».
Меморіальний комплекс збудований на пожертви, зібрані благодійним фондом "Героїка". Автором проекту та виконавцем робіт став учасник бойових дій, доброволець Олег Собченко з Черкащини. У будівництві допомагали місцеві волонтери.
Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління протоієрей Теодор Оробець, благочинний Подільського району, настоятель парафії Всіх Святих Землі Української м. Подільськ протоієрей Михайло Базилько, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Гулянка ієрей Іван Марчук та настоятель парафії Святого Апостола Яакова брата Господнього с. Коханівка ієрей Сергій Поліщук.

Pоздрукувати матеріал