ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ АФАНАСІЙ ВШАНУВАВ ПАМ'ЯТЬ ЗАХИСНИКІВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ У БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ І ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ

Опубліковано: 29 серпня 2021 р. 12:0029 серпня 2021 року, в День вшанування пам'яті захисників, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, в Одесі, біля пам’ятного знаку на місці встановлення пам’ятника загиблим воїнам АТО, голова регіонального управління військового духовенства "Південь", єпископ Одеський і Балтський Афанасій взяв участь в поминальному заході та церемонії покладання квітів.

В церемонії також взяли участь Одеський міський голова Геннадій Труханов, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський, командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, військовослужбовці різних родів військ, учасники АТО та добровольчих батальйонів, члени родин загиблих героїв, державні службовці, громадські діячі та волонтери

В пам'ять про загиблих за незалежність та територіальну цілісність держави, єпископ Афанасій у співслужінні настоятеля Свято-Троїцького храму міста Одеси протоієрея Василя Вирозуба та клірика Свято-Троїцького храму протоієрея Ігоря Бондаренка відправив заупокійну літію за загиблими воїнами.

У серпні 2014 року під містом Іловайськ розгорнулась одна з найстрашніших битв для української армії у війні на Донбасі. Бої тривали майже місяць з 6 по 29 серпня і увійшли в історію під назвою – «Іловайський котел». Українська армія втратила 366 воїнів, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 - потрапили у полон.
З метою вшанування пам'яті загиблих учасників Антитерористичної операції в Україні, українських військовослужбовців та учасників добровольчих батальйонів; утвердження високої патріотичної культури в суспільстві; виховання в молоді поваги до полеглих за незалежність Батьківщини 29 серпня постановою Верховної Ради України оголошено Днем вшанування пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Pоздрукувати матеріал