Привітання митрополита Вінницького і Барського Симеона в день 3-ї річниці Інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України

03 лютого 2022 року, після Божественної Літургії, яка відбулася у соборі Святої Софії у Києві, Митрополит Вінницький і Барський Симеон від повноти Православної Церкви України висловив вітання на адресу Блаженнійшого Митрополита Київськьго і всієї України Епіфанія з нагоди 3-ї річниці Інт ронізації

Ваше Блаженство,
дорогий наш Першосвятителю!

Від усієї повноти помісної Української Православної Церкви: її архієреїв, священників, дияконів, монахів, монахинь та вірян вітаю Вас із Днем інтронізації та Днем народження!

Сьогодні виповнюється три роки відтоді, як з волі Господньої Ви посіли древній престол Київських Митрополитів. Упродовж усього цього часу милістю Божою і під Вашим святительським омофором триває активний розвиток нашої Помісної Церкви. За результатами соціологічного опитування, які були оприлюднені нещодавно, саме Православна Церква України є сьогодні найчисельнішою релігійною спільнотою в Україні, служіння котрої Богу і людям не обмежується стінами соборів та храмів: проповідь православної віри і християнської моралі лунає сьогодні в навчальних закладах, наші священнослужителі опікуються лікарнями і соціальними установами, надають духовну підтримку Збройним Силам України. Виконуючи апостольську настанову, вони «служать один одному, кожен тим даром, який прийняв, як добрi домоправителi рiзноманітної благодатi Божої» (1 Пет. 4,10).

Опікуючись, насамперед, духовним станом українського народу, наша Церква прагне також допомогти людям вирішити ті різноманітні проблеми, які найбільше їх турбують. Коли виникла загроза пандемії, Церква від імені архіпастирів і пастирів Вашими вустами звернулася до вірян із закликом до всебічної протидії цьому суспільному випробуванню: активна громадянська позиція і посилена молитва – ось до чого Ви закликали свою паству! І зараз, коли головним викликом для України стала загроза масштабної агресії з боку Російської Федерації, українці знову почули Ваш упевнений і спокійний пастирський голос, голос справжнього Предстоятеля, який звертається до Бога з молитвою за свій народ і знає, що потрібно сказати народу, щоби він згуртувався і був готовий дати відсіч лютому ворогу, який зазіхає на нашу країну.

Вашу архіпастирську увагу за цей час не оминула і літургічна сфера діяльності нашої Церкви. Так, з Вашого благословення нещодавно був виданий новий служебник, готуються до видання й інші богослужбові книги.

Також радісно усвідомлювати, що цього року до лику святих, які своїми подвигами прославили нашу Церкву і Батьківщину, рішенням Священного Синоду і з Вашого благословення було зараховано видатного архіпастиря і молитовника за єдність Церкви й українського народу святителя Йосифа (Нелюбовича-Тукальського) та праведну фундаторку і благодійницю Київських духовних шкіл і чернечих обителей Єлизавету Гулевич.

Варто зазначити, що Ваш авторитет, як Предстоятеля Української Церкви, зростає у середовищі інших помісних Церков, про що свідчать наші паломницькі групи, які відвідують святині Еллади, Кіпру і древньої Візантії. Великою радістю та втіхою для православних українців було спостерігати за співслужінням двох Предстоятелів – Вселенського Патріарха Варфоломія та митрополита Київського і всієї України, яке відбулося у Софії Київській влітку минулого року під час візиту Його Всесвятості в Україну.

Ваше Блаженство, вітаючи Вас сьогодні з Днем інтронізації та з Днем народження, я хочу наголосити, що це не лише Ваші особисті свята, а й свята всієї повноти нашої Церкви, яка великою родиною вітає сьогодні Вас, свого духовного Батька, Архіпастиря і молитвеника. Як сказано у Писанні, «Пильнуйте себе i всю отару, в якiй Дух Святий настановив вас бути єпископом, пасти Церкву Господа i Бога, яку Вiн надбав Кров’ю Своєю» (Діян. 20,28). І нехай Пастироначальник, Господь наш Ісус Христос, і надалі дає Вашому Блаженству Свою всесильну допомогу у несенні першосвятительського хреста і для реалізації нашої спільної надважливої мети – об’єднання православних українців. Нехай примножить Господь Вашу мудрість і нехай обдарує Вас міцним здоров’ям, радістю, повнотою духовних і земних благ та благословенним довголіттям!

Είς πολλά έτη, δέσποτα!

Симеон
Митрополит Вінницький і Барський,
Головний секретар Священного Синоду