ТОМОС ПРО АВТОКЕФАЛІЮ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ ЗМОЖЕ ПОБАЧИТИ КОЖЕН

Опубліковано: 05 січня 2019 р. 14:00


Томос про автокефалію об’єднаної Православної Церкви України виставлять у трапезному храмі Софійського собору (Малій Софії) 7 січня. Усі охочі зможуть його побачити після Різдвяної Літургії, яку очолить Предстоятель Помісної Церкви України Митрополит Епіфаній.


Богослужіння митрополита Епіфанія розпочнеться о 10:00 7 січня. Під час літургії у Софії Київській вже буде томос — документ, який Його Блаженство Епіфаній 6 січня отримає від Константинопольського патріарха.У церкві попереджають, що вхід до головного собору Святої Софії буде обмежений під час літургії. Однак молитву транслюватимуть на екрані на Софійській площі.


Після богослужіння томос виставлять у Малій Софії, де кожен зможе його побачити в будь-який день з 8:00 до 18:00. Вхід до трапезного храму вільний.


Очільник Православної Церкви України митрополит Епіфаній зараз перебуває у Константинополі (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.


Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.Pоздрукувати матеріал